Utfärdade certifikat och diplom

Utfärdade certifikat

Miljörevisor

Jaana Edman, Krylbo
Beatrice Kindembe, BKIND KONSULT AB, Stockholm
Klara Niklasson, Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg
Maria Wahlberg, Swedavia AB Stockholm-Arlanda Airport
Richard Almgren, GreenBusiness, Stockholm

Information Security Management Professional (ISMP)

Mina Hindebo, Sahlgrenska Universitetssjukhuet, Göteborg
Peter Rosenqvist, Avanza Bank AB, Stockholm 
Kristina Nilsson, Versican Security AB, Karlstad
Benita Falenius, Stockholms universitet, Stockholm
Mats Karlsson, Westinghouse Electric Sweden AB, Västerås
Per Bäckström Grå, Länsförsäkringar AB, Stockholm
Tobias Ander, Transportstyrelsen, Norrköping
Stephen Dorch, Regionförbundet i Kalmar Län, Kalmar
Gustav Svensson, Zerebra AB, Stockholm
Tony Martinsson, Volvo Information Technology AB, Göteborg
Daniel Levander, Fujitsu Sweden AB, Stockholm
Mats Persson, Landstinget i Östergötland, Linköping
Claes Metelius, Strålsäkerhetsmyndigheten, Stockholm
Mikael Bärlin, Domstolsverket DV, Jönköping
Anna Andersson, Veriscan Security AB, Karlstad  
Mikael Rappe, Teracom AB, Stockholm
Mikael Åkerholm, Strålsäkerhetssmyndigheten, Stockholm
Urban Molander, Länsförsäkringar, Stockholm 

Maskinsäkerhetsspecialist

Fabian Öhlund, Sund Birsta AB, Sundsvall
Anders Ömalm, Svenska Nordic Education i Gällivare AB, Gällivare
Fredrik Lööw, ÅF-Industry AB, Sundsvall
Josef Nutti, Svenska Nordic Education i Gällivare AB, Gällivare
Magnus Harmander, Atlas Copco Rock Drills AB, Örebro
Mikael Allstrin, Rejlers Sverige AB, Älvsjö
Bertil  Johansson, Intertek Semko AB, Kista
Ambjörn Sloglund, Munters Europe AB, Tobo
Bertil Göransson, ABB AB, Västerås
Erik Elster, Atlas Copco Rock Drills AB, Örebro
Joakim Heimer, RobNor AB, Grundsund
Ola Gustafsson, ABB AB High Voltage Cables, Karlskrona
Peter Christensen, SEVAB Teknik AB, Mölndal
Richard Hedenberg, Atlas Copco Rock Drills AB, Örebro
Kjell-Åke Rindelöv, Svenska Nordic Education i Gällivare AB, Gällivare
Ulrik Isaksson, Svenska Nordic Education i Gällivare AB, Gällivare
Anders Kullberg, AP&T Presses AB, Tranemo
Fredrik Hallqvist, AP&T Presses AB, Tranemo
William Phillimore, AP&T Presses AB, Tranemo
Jonatan Björkqvist, Nordic Education AB, Gällivare
Stig Westman, DEKRA Industrial AB, Borlänge

Specialist ledningsystem; kvalitets- och miljöledning

Charlotte Löfstedt, Ragn-Sells Miljökonsult AB, Sollentuna
Sofia Rosenkvist Wittsell – KMA Lyftet, Hallsberg
Sven-Arne Örn, Strukton Rail AB, Västerås
Charlotte Andersdotter, Kvalitud, Torsö
Leif-Åke Larsson, Verksamhetssystem L-Å Larsson AB, Västerhaninge
Ulrika Selinder, Addima AB, Bergsjö
Malin Nevelid, Interfleet Technology AB, Västerås
Rosmarie Lundqvist, Q4U - Quality for you, Nora
Matz Söderlund,  Landstinget Gävleborg, Gävle
Mikael Brändström,  Esam AB, Umeå
Maria Thor, Trux AB, Ljusdal
Lars Bengtsson, Eko Futura Näringslivsutveckling AB, Mölndal
Håkan Gustavsson, Metso Minerals (Sweden) AB, Sala
Gunilla Matsson, Certway AB, Huddinge
Elisabeth Öhlén, Strålsäkerhetsmyndigheten, Solna
Monika Källström. Certway Ab, Huddinge
Hans Öhrling, Näshulta
Anders Karpesjö, Karpesjö Consulting, Järfälla

Utfärdade diplom

Areamätning av bostäder

Hans Åberg, HEM Fastighetsmäklare Sverige AB, Stockholm
Philippe Cabelduc, Areakonsult Stockholm I Göteborg  
Joakim Melkersson, Kvadratkoll i Stockholm AB
Mats Öierstedt, Farbror Byggkonsult, Stockholm